W niedzielę 15 maja 2005 roku odbył się X Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej Amatorów o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem zorganizowany przez MKS ""Wiklinki"". Mecze rozgrywano w II grupach na hali MOSiR oraz sali Publicznego Gimnazjum. W turnieju uczestniczyły zespoły Matthias i Nazar ze Stalowej Woli, Starostwo i LO z Niska, Nowa Sarzyna, Leśnik, OKS-Stróża oraz Wiklina z Rudnika. Po pasjonujących rozgrywkach grupowych w meczu o III miejsce walczyły zespoły Nazar i Nowa Sarzyna. W meczu tym zwyciężyła Nowa Sarzyna 2 : 1. Najważniejszym jednak pojedynkiem tego dnia był finał, w którym zmierzyły się najlepsze drużyny turnieju - Matthias i Wiklina. Po wygraniu pierwszego seta i prowadzeniu w drugim 24 : 22 zespół Matthiasa poczuł się już zwycięzcą turnieju lecz ambitna postawa i odporność psychiczna Rudniczan sprawiła, że set zakończył się sensacyjnym zwycięstwem Wikliny 27 : 25. Rozstrzygający trzeci set był już popisem gry wikliniarzy, którzy wygrali go 15 : 6 i tym samym odnieśli historyczne zwycięstwo, po raz pierwszy przełamując, w tym rozgrywanym od dziesięciu już lat turnieju, dominację drużyn stalowowolskich. Nasi zawodnicy sprawili wiele radości niewielkiej niestety grupie kibiców, wśród których obecny był wytrwały przyjaciel rudnickiej siatkówki, fundator pucharów Pan Burmistrz Waldemar Grochowski z małżonką oraz Przewodnicząca Komisji Kultury i Sportu Pani Małgorzata Sztaba.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w przeprowadzeniu turnieju Panu Piotrowi Potockiemu, dyrektorowi Gimnazjum za udostępnienie sali, sponsorom: PPS "Polmos" Warszawa - Hurtownia w Stalowej Woli za ufundowanie nagród, Piekarni "Graham", Masarni "Nieścior" i Tadeuszowi Reichertowi za pomoc rzeczową.